

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Collector Current | 700 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Drivers | 4 |
| Number of Outputs | 4 |
| Output Current | 1 A |
| Packaging | Reel |
Stock: 624
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27226
Ext.Price$0.27226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27226 | $0.27226 |
| 10 | $0.24325 | $2.43250 |
| 50 | $0.21734 | $10.86700 |
| 100 | $0.19003 | $19.00300 |
| 500 | $0.16616 | $83.08000 |
| 1000 | $0.15738 | $157.38000 |
| 3000 | $0.14906 | $447.18000 |
| 5000 | $0.14102 | $705.10000 |
